BAŞKAN ÖZDEMİR NİSHAB BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

İller (Ak Belediyeler Medya Ajansı) - Ak Belediyeler Reklam Medya Tanıtım Platformu | 04.05.2024 - 11:13, Güncelleme: 04.05.2024 - 11:13
 

BAŞKAN ÖZDEMİR NİSHAB BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

Niğde Belediyesi öncülüğünde kurulan Niğde İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin (NİSHAB) Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonunda yapıldı.
 Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in oybirliği ile NİSHAB Başkanlığına seçildiği toplantıda, birlik bünyesinde kurulacak olan “Sahipsiz Hayvanlar Yaşam Köyü Projesi” de masaya yatırıldı. Niğde Belediyesi tarafından kurulan ve bünyesinde bazı ilçe ve belde belediyeleri ile Niğde İl Özel İdaresi’nin de yer aldığı NİSHAB’ın Nisan dönemine ait Meclis Toplantısında, birlik başkanlığı, başkanvekillikleri, encümen üyelikleri, plan ve bütçe komisyonu üyeliklerinin seçimi yapıldı. Toplantıda ayrıca Birliğin tahmini bütçe giderlerinin ele alınması ve birlik adına şirket kurulması talebi görüşüldü.   BAŞKANVEKİLLİKLERİ VE ENCÜMEN ÜYELİKLERİNİN SEÇİMİ YAPILDI En yaşlı üye olan Bahçeli Belediye Başkanı Ertuğrul Çelenkoğlu tarafından yapılan açılış konuşması ile başlayan NİSHAB Meclis Toplantısında, Birlik Başkanlığına, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir oybirliği ile seçildi.Bor Belediye Başkanı Serkan Baran’ın 1. Başkanvekilliğine seçildiği toplantıda, Gümüşler Belediye Başkanı Bayram Uzan ise 2. Başkanvekili oldu.Yapılan oylamada Birlik Encümen üyeliklerine ise Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Edikli Belediye Başkanı Ercan Şayhan ve İl Özel İdaresi adına İl Genel Meclisi üyesi Yavuz Soylu seçildi. NİSHAB Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine ise Aktaş Belediye Başkanı Kamber Türkmen, Kemerhisar Belediye Başkanı Ramazan Oya, Yeşilgölcük Belediye Başkanı Nurettin Yurtseven, Gümüşler Belediye Başkanı Bayram Uzan ve İl Özel İdaresi adına İl Genel Meclisi Üyesi Yıldıray Uysal seçildi.   SAHİPSİZ HAYVANLAR YAŞAM KÖYÜ PROJESİ Niğde İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Meclis Toplantısında, Birlik adına Niğde’de kurulması planlanan “Sahipsiz Hayvanlar Yaşam Köyü Projesi” kapsamında hazırlanan görsel materyallerle birlik üyelerine sunuldu. Toplantıda, birlik faaliyetlerinde ihtiyaç duyulan nitelikli ve niteliksiz iş gücünün oluşturulması ve devamlılığının sağlanması amacıyla birlik adına şirket kurulması için Niğde Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Emrah Özdemir’e yetki verilmesi hususu da oybirliği ile kabul edildi.   SAHİPSİZ HAYVANLAR REHABİLİTE EDİLECEK Niğde Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin, il genelindeki sahipsiz hayvanların korunması ve rehabilitasyonu noktasında önemli çalışmalar yapacağını belirtti. Niğde Belediyesi’nin yanı sıra Niğde İl Özel İdaresi, bazı ilçe ve belde belediyelerinin üyesi olduğu Niğde İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin sahipsiz hayvanların neden olabileceği olumsuzlukların önlenmesine ve bunların refahının sağlanmasına yönelik projeler de geliştireceğini ifade eden Başkan Özdemir, “Bu kapsamda ‘Sahipsiz Hayvan Yaşam Köyü” Projemizi de kısa süre içinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.
Niğde Belediyesi öncülüğünde kurulan Niğde İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin (NİSHAB) Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonunda yapıldı.

 Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in oybirliği ile NİSHAB Başkanlığına seçildiği toplantıda, birlik bünyesinde kurulacak olan “Sahipsiz Hayvanlar Yaşam Köyü Projesi” de masaya yatırıldı. Niğde Belediyesi tarafından kurulan ve bünyesinde bazı ilçe ve belde belediyeleri ile Niğde İl Özel İdaresi’nin de yer aldığı NİSHAB’ın Nisan dönemine ait Meclis Toplantısında, birlik başkanlığı, başkanvekillikleri, encümen üyelikleri, plan ve bütçe komisyonu üyeliklerinin seçimi yapıldı. Toplantıda ayrıca Birliğin tahmini bütçe giderlerinin ele alınması ve birlik adına şirket kurulması talebi görüşüldü.

 

BAŞKANVEKİLLİKLERİ VE ENCÜMEN ÜYELİKLERİNİN SEÇİMİ YAPILDI

En yaşlı üye olan Bahçeli Belediye Başkanı Ertuğrul Çelenkoğlu tarafından yapılan açılış konuşması ile başlayan NİSHAB Meclis Toplantısında, Birlik Başkanlığına, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir oybirliği ile seçildi.Bor Belediye Başkanı Serkan Baran’ın 1. Başkanvekilliğine seçildiği toplantıda, Gümüşler Belediye Başkanı Bayram Uzan ise 2. Başkanvekili oldu.Yapılan oylamada Birlik Encümen üyeliklerine ise Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Edikli Belediye Başkanı Ercan Şayhan ve İl Özel İdaresi adına İl Genel Meclisi üyesi Yavuz Soylu seçildi.

NİSHAB Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine ise Aktaş Belediye Başkanı Kamber Türkmen, Kemerhisar Belediye Başkanı Ramazan Oya, Yeşilgölcük Belediye Başkanı Nurettin Yurtseven, Gümüşler Belediye Başkanı Bayram Uzan ve İl Özel İdaresi adına İl Genel Meclisi Üyesi Yıldıray Uysal seçildi.

 

SAHİPSİZ HAYVANLAR YAŞAM KÖYÜ PROJESİ

Niğde İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği Meclis Toplantısında, Birlik adına Niğde’de kurulması planlanan “Sahipsiz Hayvanlar Yaşam Köyü Projesi” kapsamında hazırlanan görsel materyallerle birlik üyelerine sunuldu.

Toplantıda, birlik faaliyetlerinde ihtiyaç duyulan nitelikli ve niteliksiz iş gücünün oluşturulması ve devamlılığının sağlanması amacıyla birlik adına şirket kurulması için Niğde Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Emrah Özdemir’e yetki verilmesi hususu da oybirliği ile kabul edildi.

 

SAHİPSİZ HAYVANLAR REHABİLİTE EDİLECEK

Niğde Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Emrah Özdemir, Niğde İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin, il genelindeki sahipsiz hayvanların korunması ve rehabilitasyonu noktasında önemli çalışmalar yapacağını belirtti.

Niğde Belediyesi’nin yanı sıra Niğde İl Özel İdaresi, bazı ilçe ve belde belediyelerinin üyesi olduğu Niğde İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin sahipsiz hayvanların neden olabileceği olumsuzlukların önlenmesine ve bunların refahının sağlanmasına yönelik projeler de geliştireceğini ifade eden Başkan Özdemir, “Bu kapsamda ‘Sahipsiz Hayvan Yaşam Köyü” Projemizi de kısa süre içinde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Nevşehir HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akbelediyeler.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.