YAVUZ'DAN 4 EKİM MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YAVUZ'DAN 4 EKİM MESAJI
AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi Hukukçu Av. Mehmet Can Yavuz Genç, Hayvan Haklarına Dikkat çekti.
deneme 6

AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi, ŞURKAV Şanlıurfa Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Çevre Orman Derneği Ankara Kurucu İl Başkanlığı görevlerini halen devam eden genç hukukçu Av. Mehmet Can Yavuz, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Genç Hukukçu Yavuz yayınladığı mesajında “Tercih ve seçim şansı ve dili olmayan dostlarımıza yalnız bir gün değil her gün aynı özeni gösterelim, can dostlarımıza sahip çıkalım. 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun.

Karşılıksız sevgileriyle her anımızda yanımızda olan minik dostlarımıza hep sevgiyle yaklaşalım. 4 Ekim hayvanları koruma günü kutlu olsun. Hayvanların yaşam hakkını ve yaşam alanlarını korumak bizim elimizde. Bugün değil her gün onlara sahip çıkalım! 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun. Hayvanların doğal yaşam alanlarını yakarak, yıkarak yada kirleterek bozmadığımız, suni müdahalelerle doğal dengeyi bozmadığımız, tüm canlılarla uyum içinde yaşadığımız bir dünya hayaliyle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun.

Yerdekilere merhamet etmeyene, göktekiler merhamet etmez " Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun Çocuklarımızı hayvan sevgisiyle büyütelim ki o sevgi tüm dünyayı güzelleştirsin. Bugün değil, her gün onlara sahip çıkalım! 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun. Çocuklarımızı hayvan sevgisiyle büyütelim ki o sevgi tüm dünyayı güzelleştirsin. Bize emanet olan hayvan dostlarımız için kapımızın önüne bir kap yemek ve su koymayı unutmayalım.4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun. Korumak yetmiyor, sevin. Hayvanları Koruma ve Sevme Günü kutlu olsun. Dedi.

HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ NEDİR?

Hayvan dostları ilk kez İngiltere'de 1822 yılında; hayvanları korumak, insanların hayvanlara iyi davranmalarını, daha iyi koşullarda beslenme ve korunmalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği'ni kurdular. Ülkemizde Hayvanları Koruma Derneği 1908 yılında kuruldu. Aynı amaçla dernekler birleşerek Hollanda'nın başkenti Lahey'de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular.

1931 yılında Floransa'da toplanan bu kuruluş dünya üzerinde yok olma tehdidi altında bulunan hayvan türlerine dikkat çekmek üzere 4 Ekim'i Hayvanları Koruma Günü ilan etti. Bugünün amacı; evrende insanlardan başka canlılar olduğunu anlamak, onların yaşam alanlarına müdahale etmemek, yaşama hakkına saygı duymaktır. Evde beslenen hayvanlara merhametli davranmak, koruyup kollamak, iyi koşullarda beslenmeleri, duyarlı davranılması konusunda farkındalık yaratmaktır.

MEHMET CAN YAVUZ KİMDİR?

1990 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Şanlıurfa’da lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 2015 yılında Çankaya üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldu. Okul teşkilatlarında ve üniversite bölüm temsilciliklerinde bulundu. Muhtelif sivil toplum kuruluşlarında öğrenci ve insani yardım faaliyetlerinde bulunan Yavuz; Gençlerbirliği spor kulübü kongre üyesi, Şurkav Şanlıurfa vakfı yönetim kurulu üyesi, Çevre Orman Derneği Ankara Kurucu İl Başkanlığı ve AK Parti Ankara il yönetim kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Şanlıurfa merkezli olan Mersavi aşiretine mensup olan Yavuz, 17 yıldır hayatını Ankara’da sürdürmektedir. Kendi alanında hukuk ve danışmanlık firması olan MCY Hukuk & Danışmanlık ofisinde 5 yıldır faaliyetlerde bulunmaktadır.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GEVAŞ İÇİN TARİHİ GÜNÖnceki Haber

GEVAŞ İÇİN TARİHİ GÜN

ŞANLIURFA'DA GENÇLİK ÖN PLANDASonraki Haber

ŞANLIURFA'DA GENÇLİK ÖN PLANDA

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar