OTO GALERİ 1

ŞAHİNBEY HEP BİRLİKTE OKUYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ŞAHİNBEY HEP BİRLİKTE OKUYOR
OTO GALERİ 3
​​​​​​​Şahinbey Belediyesi okumayı teşvik etmek amacıyla 2009 yılından bu yana 8 milyon 731 bin 138 kitap dağıtımı gerçekleştirdi.
Anket

AK Partili Şahinbey Belediyesi ve Başkan Mehmet Tahmazoğlu'nun çalışmalarını yeterli buluyor musunuz?

deneme 6

Şahinbey'de eğitime verdiği destek ile vatandaşın takdirini alan İlçe Belediyesi 2009 yılından bu yana öğrencilere ve vatandaşlara 8.731.138 kitap dağıtımı yaparak okumaya teşvik ediyor. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu kez Gaziantep’e Şehir Kütüphaneleri kazandırmak için kolları sıvadı. Türkiye’de örnek gösterilecek kütüphaneler arasında yer alacak olan kütüphane, şehrin okuma alışkanlığı yükünü sırtlayacak. Gaziantep Üniversitesi karşısına ve Akkent Mahallesi’nde yapılacak olan kütüphanelerde öğrencilerin ders çalışabilmeleri için her türlü teknolojik imkânlarda sağlanacak.

8.731.138 ADET KİTAP DAĞITILDI

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gençlerin ve vatandaşların her alanda ve her yerde kitaplardan faydalanabilmeleri için 2009 yılından bu yana 8.731.138 adet kitap dağıtımı gerçekleştirdi. Başkan Mehmet Tahmazoğlu liselere, ortaokullara, vatandaşlara, berber ve taksi duraklarına, kahvehanelere, gençlik merkezlerinde ve sosyal tesislerde eğitim gören öğrencilere ve kursiyerlere kitap dağıtarak, okumayı teşvik etti.

GAZİANTEP’E SAHAFLAR ÇARŞISINI KAZANDIRDI

Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mecidiye Han’ı restore edip Sahaflar Çarşısı haline getirdi. Her hafta bir yazar Sahaflar Çarşı’nda öğrencilerle ve okuyucuları ile bir araya geliyor. Sahaflar Çarşı’nda birçok yayın evinin yanı sıra TÜBİTAK kitaplarının satıldığı satış ofisi bulunuyor. Şahinbey Belediyesi ayrıca 30.000 öğretmen ve proje okullarında eğitim gören 10.000 öğrencinin yanı sıra Deneyap atölyelerinde eğitim gören 960 öğrencinin bir yıllık dergi aboneliğini karşılıyor.

Z KÜTÜPHANELER YAPILIYOR

İlçe Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte 60 okula Z kütüphanesi yapıyor. Yeni nesil “Zenginleştirilmiş Kütüphaneler” de öğrenciler eğitim anlamında tüm imkanlara sahip olabilecekler. Z Kütüphaneleri sayesinde evlerinde internet, bilgisayar ve yazıcıları olmayan öğrenciler ödevlerini yapabilmeleri için bu imkanlardan faydalanabilecekler

8 ADET MİLLET KIRATHANESİ YAPILDI

İlçe Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 'Her ilde, kitaplarla döşeli, içerisinde kahvesi, keki olacak Millet Kıraathaneleri kuracağız. Gençlerimiz, yaşlılarımız buraya gelecek, hem kitabını okuyacak, hem kekini, çayını ve kahvesini ücretsiz alacak' sözleriyle gündeme getirdiği Millet Kıraathaneleri Projesi'ne destek vererek, 8 adet Milet Kıraathanesi vatandaşın hizmetine açtı.

VATANDAŞLAR BOŞ ZAMANLARINI OKUYARAK DEĞERLENDİRSİN

İlçe Belediyesi vatandaşların kitap okumaları için kahvehanelere kütüphane yaparak içlerini de kitaplarla doldurdu. Şahinbey İlçesi’ndeki tüm kahvehanelere yapılan kütüphanelerin yoğun ilgi görmesinin ardından Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, aynı uygulamanın camilere yapılması yönünde çalışma yaparak cami cemaatinin sadece namaz saatlerinde camiye gelmelerinin dışında boş vakitlerinde de kitap okumaları için içlerinde bir birinden değerli kitapların bulunduğu, binlerce kitaptan oluşan kütüphaneler yaptırdı. Şahinbey Belediyesi vatandaşların kitap okumaları için berberlere ve taksi duraklarına da kütüphaneler yaparak çok önemli bir projeye imza attı.

(Kaynak: Şahinbey Belediyesi Basın Müdürlüğü)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
NURDAĞI'NDA ÜRETİCİYE DEV DESTEKÖnceki Haber

NURDAĞI'NDA ÜRETİCİYE DEV DESTEK

BAŞKAN BEYAZGÜL MUHTARLARI DİNLEDİSonraki Haber

BAŞKAN BEYAZGÜL MUHTARLARI DİNLEDİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar