NEVŞEHİR'DE BAŞKAN KİM OLACAK?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
NEVŞEHİR'DE BAŞKAN KİM OLACAK?
​​​​​​​Nevşehir'de Başkan Rasim Arı'nın istifasının ardından yeni başkanın kim olacağı merak ediliyor. Şehirde ismi geçen bazı meclis üyeleri ağırlıkta tutuluyor.

31 Mart 2019 seçimlerinde AK Parti’den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen Rasim Arı, dün bir basın toplantısı düzenleyerek sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı. Arı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde ve izindeyim. Hiçbir kimsenin buradan fitne fesat çıkarmasına asla müsaade etmeyeceğim” diyerek helallik istedi.

İŞTE BAŞKANIN AÇIKLAMASI

Arı istifasına yönelik konuşmasında şu ifadelerine yer verdi "Seçimlerden önce ‘45 yaşındayım ve 45 yaşındaki bir kardeşinizi bu şehre feda edeceğim. Ben ailemi ihmal ederim, çocuklarımı ihmal ederim, kendimi ihmal ederim, sağlığımı ihmal ederim ama bu şehri ihmal etmem’ demiştim. Gerçekten de bu şehir için feda olduk şükürler olsun. Bu 21 aylık süre içerisinde 18 aydır ben yumuşak yatakta yatmadım. Siz bu tempoyla çalışırsanız belli bir yerden sonra fiziğiniz artık bunu kaldıramayacak hale geliyor. Psikolojiniz artık kaldıramayacak hale geliyor. Her zaman söylüyordum üzerimde öyle bir ağırlık var ki bu vebale hadi zarar getirirsem duygusu vardı. Bütün bunlardan sonra artık sağlığımı düşünmek ve sağlık tedbirlerimi almak zorundayım. O yüzden tamamen sağlık sorunları nedeniyle 21 aydır onurla, şerefle, gururla başı dik, alnı açık bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde ve izindeyim. Hiçbir kimsenin buradan fitne fesat çıkarmasına asla müsaade etmeyeceğim.” diye konuştu.

Belediye başkanlığı görevinde kaldığı 21 ayda Nevşehir için birçok önemli projeyi hayata geçirdiğini kaydeden Arı, bu süreçte kendisine her zaman destek olan Nevşehirlilerden helallik istedi.

Arı şöyle konuştu; “Bu kardeşinizin eğer tek kuruş haram lokma boğazından indiyse rabbim benim boğazıma durdursun ve bugün canımı alsın. Ben AK Partiliyim ve ölene kadar da Cumhurbaşkanımızın sırtından yük almaya devam edeceğim. Cumhurbaşkanımızın sırtına yük olan değil sırtından yük alandım ve öyle olmaya devam edeceğim. Davama, partime sonuna kadar sadakatliyim ve davamın, partimin, liderim arkasındayım, yanındayım. Seçilmeden önce 50 proje sözü vermiştim. Yarısından fazlasını yerine getirdik şükürler olsun.21 ayda 5 yıllık vaadimin birçoğunu hayata geçirdik. Yerine getiremediğim vaatler, onlar için bana oy verenlerden bütün hemşehrilerimden, kardeşlerimden helallik istiyorum. Lütfen haklarını helal etsinler. Onların emanetine, güvenine, sevgisine asla zarar getirmedim ve getirmeyeceğim. O yüzden başım dik, alnım açık.115 bin 500 insanın her birinin kurbanı olurum. Hiçbirisine ayrım yapmadım. Hiçbir gruba, cemaate, STK’ya, ekonomik kuruma asla tabii olmadım bundan sonrada olmayacağım. Fakir ile zengin arasında hiçbir ayrım yapmadım ve yapmayacağım. Elbette benimde eksiklerim hatalarım vardır. Elbette hata etmiş olabilirim. Ama asla yanlışım olmamıştır. AK Parti bizim şehrimizin, ülkemizin teminatıdır. Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan mazlumların ve mağdurların umudu ve bizlerin yol göstericisidir. Onun emrinde, onun gösterdiği hedefte yürümek benim için bir şereftir"

VEKİLLERE TEPKİ YÜKSELDİ

Başkan Arı'nın konuşmasının ardından salondan yükselen "Başkan Burada Vekiller Nerede" sesleri kent gündeminde de geniş yer buldu. Vatandaş kanadında vekillerin basın açıklamasına katılmayışı tepkilere neden olurken, Başkan Arı'nın "sağlık sorunları" ifadesi yine vatandaş cephesinde yeterli sebep olarak görülmediği gözlemlendi.

KİMLER BAŞKAN OLABİLİR?

Yaşananların ardından önümüzdeki süreçlerde Meclis Üyeleri bir araya gelerek yeni başkanı belirleyecek. Meclis üyelerinden birinin başkan olarak belirleneceği adaylar ise şöyle:

AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ: Abdurrahman Gündüz, Ahmet Ağır, Ahmet Dolaşmaz, Ayşe Bilgiç, Bektaş Demir, Erhan Kartal, Ersan Erkut, Esat Özaltın, Esma Mutlu, Furkan Türker, Hamza Köybaşı, Hüseyin Çakır, Hüseyin Daldiken, Mehmet Savran, Mustafa Gürcan Ezilmez, Nazif Dirikoç, Nazmiye Ceran, Nuray Şentürk, Özge İğdeci Esen, Salih Türkçü ve Turan Paslanmaz

MHP MECLİS ÜYELERİ: Adnan Doğru, Coşkun Kırtıl, Gürbüz Pınarbaşı, Hasan Dağaslan, Özer Hasan Duru, Yavuz Akkuş, Ünal Kalfaoğlu, Selçuk Tekeli ve Tülay Ceviz

İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİ: Yaşar Usalan

KENT GÜNDEMİNDE ÖNE ÇIKAN İSİMLER 

Başkan Arı'nın istifası sırasında duygu dolu anlar yaşayan ve her zaman Başkan Arı'nın yanında duran Meclis Üyesi Ersan Erkut'un ismi başkan adayı için en çok adı geçen aday olarak gündeme yansıyor. Başkan Rasim Arı'yı sevenlerin de tam destek verdiği Ersan Erkut, adaylık ile ilgili şimdiye dek hiç bir açıklama yapmazken, bu isim üzerine meclis üyelerinin de destek vermesi bekleniyor. Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta içinde bir araya gelecek meclis için yine Erkut isminin gündeme geleceği belirtiliyor.

(www.akbelediyeler.com)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ELAZIĞ'DA İMZALAR ATILDIÖnceki Haber

ELAZIĞ'DA İMZALAR ATILDI

ÇERMİK BELEDİYESİ'NDE KAR MESAİSİSonraki Haber

ÇERMİK BELEDİYESİ'NDE KAR MESAİSİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar