MUŞ İÇİN ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MUŞ İÇİN ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI
​​​​​​​Muş Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.
deneme 6

Ekim ayı meclis toplantısı yapıldı. AK Parti, HDP ve bağımsız meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Belediye Başkanı Feyat Asya, bir önceki ayda yapılan çalışmalar hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Konuşmasına tedavi gördüğü Muş Devlet Hastanesi’nde bugün vefat eden emekli Müftü Molla Zübeyir Demir’i rahmetle yad ederek başlayan Başkan Asya, “Her birimizin üzerinde emeği olan, bu memlekette hayat boyu hayırlı hizmetlere vesile olmuş, takva ile Müslümanca yaşadığına şahitlik ettiğimiz, benim lisede öğretmenim aynı zamanda değişik il, ilçelerde müftü vekilliği ve vaizlik yapan değerli Zübeyir hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Rabbim mekanını cennet makamını ali eylesin” dedi.

“CUMHURİYET CADDESİ ÜSTYAPI PROJESİ TAMAMLANARAK HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNULDU”

Eylül ayı içerisinde yapılan hizmetlere değinen Başkan Asya, “Geçmiş bir ayımızı çalışmalarla verimli ve koordineli bir şekilde geçirmiş olduk. Eylül ayı bizim için bereketli bir ay oldu. Özellikle her birimizin ukdesinde olan Cumhuriyet Caddesi’ni yapıp Eylül ayı itibari ile son asfaltını ve Lale figürü ile süsleyip tamamlamanın sevincini yaşadık. Yaptığımız çalışmanın özelde Cumhuriyet Caddemizdeki esnaflarımıza ve vatandaşlarımıza, genelde ilimizin hayrına vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

“LALE VADİSİ PARKI 2. ETAP PROJESİ TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ”

Yeşil alanlarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Asya, “Lale Vadisi Parkımızın 2. Etabında da çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Haftasonu Bayraklı Tepe mıntıkasında projemizin çok güzel bir şekilde gün yüzüne çıktığını gördük. Güzel bir eser daha ilimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu yıl projenin büyük bir kısmını tamamlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

“GENÇLİK MERKEZİ PROJEMİZ HIZLA İLERLİYOR”

Gençlik Merkezi projesi hakkında konuşan Başkan Asya, “Muş-Bursa kardeşliğimizin sembolü Gençlik Merkezi projemizde hızla ilerliyor. Geçtiğimiz gün inşaatında incelemelerde bulunduk. Yüklenici firma temsilcimiz ile görüştük. Bu yıl sezon sonuna kadar projemizde önemli bir mesafe kat edeceğiz. Allah’ın izniyle önümüzdeki yıl bu tesisimizi de tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

“GÖLETLİ PARK İÇERİSİNDE HAYIRSEVER BİR AİLEMİZ TARAFINDAN YAPILACAK CAMİNİN TEMELİ ATILDI”

Başkan Asya konuşmasının devamında, “Göletli Parkımızda 3 dönümlük alanı cami yeri olarak bırakmıştık. Birkaç farklı girişimlerimiz oldu. Son olarak hayırsever işadamı hemşehrilerimiz Sayılgan ailesi bizlerden yer talebinde bulundular. Geçen hafta söz konusu alanda yapılacak caminin temelini attık. İnşallah o mahallemizin cami, Kur’an kursu ve gençlere yönelik etüt merkezi ihtiyacı da giderilmiş olacak” dedi.

“ERKEKLERE VE KADINLARA YÖNELİK 2 TAZİYE EVİ KURDUK”

Muş Belediyesi olarak iki taziye evi inşa ettiklerini kaydeden Başkan Asya, “Seçim sürecinde de sık sık karşılaştığımız kadın hemşehrilerimize yönelik bir taziye evi ihtiyacımız vardı. Uydu Kent sitesi yanında belediyemize ait bir alanda kadınlara yönelik bir taziye evi yaptık. Bir diğer taziye evini de Yukarı Çarşı mevkiinde Hacı Şeref Camii yanındaki belediyemize ait 5 işyerini birleştirerek yaptık. Yapım ve tefrişatı tamamlanan taziye evlerimiz sayesinde hemşehrilerimizin hayır dualarını alıyoruz” ifadelerini kullandı.

“İÇME SUYU KONUSNDA HER GEÇEN GÜN BİR ÖNCEKİ GÜNE GÖRE DAHA İYİ OLACAK”

Evsel içme suyu bağlantı çalışmaları ile ilgili bilgi veren Başkan Feyat Asya, “Eylül ayında su konusunda hepimiz ayrı bir sıkıntı çektik. Dere ve Muratpaşa Mahallelerimizin bazı bölgelerinde içme suyu entegre edilemiyordu. Bazı bağlantılarda hatalar olduğu tespit edildi. İller Bankası ve belediyemizin teknik ekiplerinin yoğun çabaları ile sorun çözüldü. Su konusunda inşallah her geçen günümüz bir önceki güne göre daha iyi olacak. Alparslan 2 Barajında gelecek olan suyun isale hattı çalışmalarını da yakından takip ediyoruz. Cumhurbaşkanımıza, projenin bir an önce tamamlanması için ilave ödenek talebimizi arz etmiştik. İnşallah bu konuda da herhangi bir sorun yaşamadan hayalini kurduğumuz bu projenin de bir an önce hayata geçmesini umuyoruz” şeklinde konuştu.

“TEKSTİL KENT PROJESİ İLE 10 BİN VATANDAŞIMIZ İŞ İMKANI BULACAK”

4 mahallede gençlik merkezileri yapılacağını aktaran Başkan Asya “Gençlik Spor Bakanlığımızla yaptığımız protokol çerçevesinde 4 mahallemizde yapacağımız gençlik ve etüt merkezlerinin projelerini hızla yapmak üzere çalışmalar yapıyoruz. Gençlerimizin ve çocuklarımızın istifade edeceği bu alanları bir an önce tamamlayıp hizmete sunmanın gayreti içerisindeyiz. Bu çalışmaların yanı sıra hemşehrilerimizin istihdamına yönelik de çalışmalarımız var. Valiliğimiz ile birlikte tekstil kent alanında atölye yapmak üzere proje sunduk ve projelerimiz kabul gördü. Şu anda belediyemizce yapılan atölyenin inşaat çalışmalarını başlattık. İnşallah sezon sonuna kadar yapım çalışmaları tamamlanacak. Tekstil kent alanının tamamen faaliyete geçmesi ile hedefimiz 10 bin vatandaşımıza iş imkanı sunmaktır” diye konuştu.

“KİM NE DERSE DESİN BU ŞEHRİN 17 MAHALLESİ, 112 BİN NÜFUSU BİZİM BAŞIMIZIN TACIDIR”

Başkan Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kısacası çalıştık, çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Kim ne derse desin bu şehrin 17 mahallesi, 112 bin nüfusu bizim başımızın tacıdır. Her bölgeye ve her kesime eşit bir şekilde hizmet götüreceğimizin sözünü verdik. Allah’a hamd olsun ki verdiğimiz sözün üzerine de çalışmalarımıza ve gayretlerimiz sürdürüyoruz. Çar çayı ıslahını yakından takip ediyoruz. Akabinde o bölgede yol ve rekreasyon projelerimizi uygulayacağız. İstasyon ve Cumhuriyet Caddelerimizden sonra önümüzdeki yıl Eski Erzurum ve Hürriyet Caddelerini de yenileyerek halkımızın hizmetine sunacağız. Bu duygularla Ekim ayı meclis toplantımızın hayırlara vesile olmasını diler, hepinize saygılarımı sunarım.”

BAĞLAR MAHALLESİ SAKİNLERİ BAŞKAN ASYA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Başkan Asya’nın konuşmasının ardından Bağlar Mahallesi Muhtarı Mazhar Gökçek ve beraberindeki mahalle sakinleri mahallede yapılan üstyapı çalışmaları, yeni toplu taşıma hatlarından dolayı Başkan Asya’ya teşekkür ederek plaket takdim etti. Vatandaşların talep ve önerilerinin dinlendiği toplantı, meclise havale edilen evrakların görüşülmesi ile devam etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HARRAN'DA TARİHİ BİR GÜN DAHAÖnceki Haber

HARRAN'DA TARİHİ BİR GÜN DAHA

BAŞKAN ALBAYRAK'TAN DAVET VARSonraki Haber

BAŞKAN ALBAYRAK'TAN DAVET VAR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar