MALATYA'DA GERİ SAYIM BAŞLADI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MALATYA'DA GERİ SAYIM BAŞLADI
​​​​​​​Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Esenlik ve MESTON’a ait beton santrallerinin 10 gün sonra üretime başlayacağını söyledi.

Yaklaşık 40 dönümlük araziye inşa edilen, 14 tane iş makinesine ve beton pompasına sahip olan MESTON beton santralinin maliyeti yaklaşık 1 milyar TL. Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Esenlik şirketine ait beton santralinin yanı sıra MESTON’a ait beton santrali ile inşaat sektöründe yükselen beton fiyatlarının aşağı çekilmesi bekleniyor.

MESTON Genel Müdürü Fahri Ulubaba, beton santrali kurulması için 6 Şubat depremlerinin ardından Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’dan talimat aldıklarını ifade ederek, “O günkü şartlarda sözleşmemizi tüm firmalarla yaptık. Yaklaşık 200 milyon lira peşin parayla bu tesisi kurduk. 40 dönümlük bir arazi üzerine kuruldu. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu hatta Akdeniz Bölgesi de dâhil bu kadar büyük bir tesis yoktur. Şu an 14 tane aracımız var. Beton pompamız da geldi. Üretime hazırız. Halkımıza, Büyükşehir Belediyemize ve tüm Malatya’ya hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Deneme üretimlerinin ardından kısa süre içerisinde faaliyete geçecek olan MESTON beton santralinin piyasada beton fiyatlarını düzenleyeceğini ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “6 Şubat depremleriyle birlikte hem ülkemizde hem de şehrimizde beton ve yapı inşaat ürünlerinin fiyatları normal piyasa artışına paralel olarak değil, daha üst segmentte artışa neden oldu. Farklı fahiş fiyat uygulamaları başladı. Bunun üzerine MESTON şirketimize, Esenlik şirketimize piyasanın regüle edilmesi noktasında bir an evvel beton santrali kurulması noktasında gerekli talimatları verdik. Bu talimatlar doğrultusunda Esenlik şirketimiz şehrimizin doğusunda Bulgurlu bölgesinde bir beton santrali kurdu. Onlar şu anda deneme üretimine başladılar. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor.

Şehrimizin Batısında, MESTON’un yapmış olduğu yaklaşık 40 dönümlük yerde MESTON kendi araç bakım kademeleri ve idari binaların planlamalarını yaptı. Mevcut beton santralleriyle ilgili araç-gereç temini gerçekleştirildi. Araçlarımız, beton pompalarımız burada. Bölgenin çevre düzenlemesiyle birlikte yaklaşık 10 gün gibi kısa bir zaman içerisinde beton santralimiz faaliyet sağlayacak” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN ALTAY'DAN FİLİSTİN'E DESTEKÖnceki Haber

BAŞKAN ALTAY'DAN FİLİSTİN'E DESTEK

TRABZON RAYLI SİSTEME KAVUŞUYORSonraki Haber

TRABZON RAYLI SİSTEME KAVUŞUYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar