OTO GALERİ 1

ERDOĞAN ABDURRAHMAN KIRIKÇI DEDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ERDOĞAN ABDURRAHMAN KIRIKÇI DEDİ
OTO GALERİ 3
​​​​​​​AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı oldu. Peki Kırıkçı'nın Başkanlık bayrağını aldığı süreç nasıl işledi. Tüm merak edilenler bu haberde...
deneme 6

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız'ın yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklamasının ardından Şanlıurfa siyasetinin en çok konuşulan konusu "Başkan Kim Olacak" sorusu bu akşam saatlerinde yanıt buldu. 15'e yakın adayın isminin geçtiği Şanlıurfa'dan son olarak dün 5 isim İstanbul'a çağrıldı. Mevcut Başkan Bahattin Yıldız'ın da katılım sağladığı görüşmelerde Abdurrahman Kırıkçı, Ali İhsan Delioğlu, Bekir Kan, İbrahim Halil Kızılelma ve Mustafa Yavuz hazır bulundu. Gün içerisindeki temasların ardından son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştürülen adaylardan Abdurrahman Kırıkçı'nın düzenlenecek AK Parti Şanlıurfa 7. Olağan Kongresi'nde Başkan adayı olacağı açıklandı.

PEKİ ABDURRAHMAN KIRIKÇI KİM?

Şanlıurfalıların yakından tanıdığı isim olan Abdurrahman Kırıkçı aslında AK Parti'nin kalbinden gelen bir isim olarak öne çıkıyor. Şanlıurfa'da partililerin yakından tanıdığı isim olan Abdurrahman Kırıkçı 1971 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Hem sivil toplum alanında hem siyasi alanda görev ve aktiviteleri ile bilinmekte. Yaklaşık 5 yıldır Suriye insani yardım platformunun koordinatör üyesi olarak çalışmalara katkı sundu. Bununla beraber Bölge Tabiat Varlıkları Koruma Kurul üyesi olarak da uzun bir süre görev yapan Kırıkçı, mühendislik ve ticari faaliyetlerinde bulundu. Çevre mühendisi olan Kırıkçı'nın "çevre" ve "şehir" üzerine kapsamlı bir tez çalışması da bulunuyor. Lise yıllarından bu yana sivil toplum ve siyaset içerisinde yer alan Kırıkçı, üniversite yıllarında da öğrenci temsilcisi olarak çeşitli panel ve etkinliklere katıldı. Evli ve dört çocuk babası olan Kırıkçı, Şanlıurfa AK parti teşkilatında çok önemli görevlerde bulunmuş ve partinin Şanlıurfa'daki zaferlerinde rol alan önemli bir isim olarak öne çıkmıştı.

KONGRE 17 ŞUBAT'TA YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla yapılması planlanan AK Parti Şanlıurfa İl kongresinde tarih ise 17 Şubat 2021 Çarşamba günü olarak belirlenmişti. Büyük katılımın sağlanması beklenen kongrede bu akşam itibariyle Partinin Başkan adayının Abdurrahman Kırıkçı olduğu belirlendi.

PEKİ BAŞKA BİR İSMİN ADAYLIĞI OLABİLİR Mİ?

Bu andan sonra kentte en çok konuşulan konulardan biri de kongrede parti içinden bir başka ismin aday olup olmayacağı yönünde olacağa benziyor. Zira Doğu ve Güneydoğu'da AK Parti'nin kalesi konumunda gösterilen Şanlıurfa'da geçmişte benzer krizler yaşansa da 17 Şubat'taki 7. Olağan Kongre için aynı tahminler yaşanmıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da onay vermesi üzerine 7. Olağan Kongre de sadece Abdurrahman Kırıkçı'nın tek liste halinde seçime gideceği ihtimalleri yüksek çıkıyor.

NELER OLMUŞTU?

17 Şubat'ta yapılacak 7. Olağan İl Kongresinde AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından Genel Merkez tarafından aday belirleme süreci başlatılmıştı. İlk günlerde Şanlıurfa siyasetinde 15 isim konuşulmuştu. İl Başkanlığı için müracaatların oluşması üzerine adaylardan Abdurrahman Kırıkçı, Ali İhsan Delioğlu, Bekir Kan, İbrahim Halil Kızılelma ve Mustafa Yavuz İstanbul'a çağrılmıştı.

(www.akbelediyeler.com)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 6
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
MUŞ'TA ALTYAPIDA DESTAN YAZILDIÖnceki Haber

MUŞ'TA ALTYAPIDA DESTAN YAZILDI

BAŞKAN ŞAHİN SERT ÇIKTISonraki Haber

BAŞKAN ŞAHİN SERT ÇIKTI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar