BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN 10 OCAK MESAJI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN BEYAZGÜL'DEN 10 OCAK MESAJI
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Beyazgül mesajında: ”Gazetecilik mesleği, halkın gözü kulağı olan, kamuoyunu doğru bilgilendirmeyi kendisine temel ilke edinen, doğru bilgi akışının sağlanmasında önemli bir yere sahiptir. Gecesi gündüzü yani mesai mefhumu olmayan mesleklerin başında gelir gazetecilik.

Bilgiye ve haberlere olan erişimin internet aracılığı ile arttığı ve telefonlara, tabletlere sığdığı bir dönemde halkı doğru tarafsız bir şekilde bilgilendiren gazetecilerin yapmış oldukları görevin önemi daha da artmaktadır.

Gelişen teknoloji ile birlikte halkın haber alma araçları daha da gelişirken vatandaşlarımızın yanlış haberlerle karşı karşıya kalma durumları da giderek artmıştır. Bu bilgi kirliliğinden kaynaklanan olumsuz etkilerin vatandaşlarımız üzerinde etkisi oldukça büyüktür. Gazetecilerimiz günümüz şartlarında doğru ve tarafsız bilgiyi halka aktarmanın yanı sıra yalan ve yanlış bilginin de önünün kesilmesi için yoğun bir çaba sarf etmektedirler.

Gazeteciler, haber niteliği taşıyan olayların peşinde koşarken sadece kamuoyunun bilgi alma hakkını temin etmezler. Gazeteciler aynı zamanda demokrasinin gelişimini, olgunlaşmasını, toplumsal bir denetim mekanizmasının oluşmasını da sağlarlar.

Kalemini her zaman doğrudan yana ve doğru şekilde kullanarak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmekte ve toplumun sesi olmaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Şanlı şehrimizde faaliyet gösteren ulusal ve yerel basınımızın temsilcileri başta olmak üzere tüm basın camiasının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sağlıklı, mutlu ve başarı dolu bir yıl temenni ediyorum.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HALİLİYE ARTIK SPORLA ANILIYORÖnceki Haber

HALİLİYE ARTIK SPORLA ANILIYOR

BAŞKAN CANPOLAT'TAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJISonraki Haber

BAŞKAN CANPOLAT'TAN GAZETECİLER GÜNÜ MES...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar