BAŞKAN ASYA, TRT GAP'TA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN ASYA, TRT GAP'TA
​​​​​​​Muş'ta Başkan Feyat Asya, TRT GAP Diyarbakır Radyosunda 2021 yılında yapılan yatırım ve projeleri anlattı.

Pandemiden dolayı sıkıntılı bir yıl daha geçirilse de belediyecilik anlamında çalışmaların aksatılmadan devam ettiğini ifade eden Başkan Asya, 2021 yılında altyapıdan üstyapıya, park bahçelerden sosyal belediyeciliğe kadar hemen hemen her alanda faaliyetler gerçekleştirerek verimli bir yıl geçirdiklerini kaydetti.

Başkan Asya konuşmasında, “İlimizin en büyük sorunlarından biri olan altyapı projesini tamamlamayı başardık. Geçtiğimi yıl evsel bağlantılarla birlikte şehrin genelindeki içme suyu, yağmur suyu ve kanalziasyon hatlarının yenilenme işini bitirerek yıllardır ciddi sıkıntısını çektiğimiz altyapıyı iyi bir düzeye getirdik. Bununla birlikte üstyapı çalışmaları kapsamında şehrimizin ikinci önemli güzergahı konumundaki Cumhuriyet Caddesini bir bütün olarak yenileyerek halkımızın hizmetine sunduk.

Gençlerimize, çocuklarımıza ve kadın hemşehrilerimize yönelik gençlik ve etüt merkezi projemizi başlattık. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkıları ile 4 mahallemizde bu tesislerimizi inşa ediyoruz. Bu yıl çalışma sezonu içerisinde yapımını tamamlamayı planlıyoruz. Aynı şekilde gençlerimizin sportif faaliyetlerini icra edebileceği bir spor kompleksinin yapımını başlattık. Birçok spor dalının faaliyet alanının olduğu kompleksimizi de yakın zamanda tamamlayarak gençlerimizin hizmetine sunacağız. Kardeş Şehir Bursa Büyükşehir Belediyemiz işbirliğinde Sunay Mahallesi’nde çok amaçlı bir gençlik, eğitim ve sosyal tesis projesi uyguladık. İçerisinde yüzme havuzlarının ve çok amaçlı salonların olduğu bu tesisimizi de 2022 yılı içerisinde tamamlayacağız” dedi.

İşsizlik sorununa çözüm üretmek üzere girişimlerinin olduğunu ifade eden Başkan Asya, “Valiliğimiz ile birlikte Çöğürlü Köyü girişindeki alanın tekstil kent alanı yapmak üzere bir çalışma yaptık. Muş Belediyesi olarak bizler de burada bir atölye yaptık. Bundan sonra yatırımcılarımızı davet edip burada tekstil alanında faaliyetlerine öncülük edip gençlerimize iş imkanı sağlamayı umuyoruz. Bununla birlikte şehrimizin kent estetiğini güzelleştirecek peyzaj çalışmalarımız oldu. Pandemi sürecinde Vefa ve Sosyal Destek gruplarımız vasıtasıyla ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştık. Sosyal ve kültürel belediyeciliği yaygınlaştırmak üzere çalışmalarımızı aksatmadan sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Şehrin içme suyu sorununun tamamen ortadan kalkacağını anımsatan Başkan Asya, “Alparslan 2 Barajında temin edilecek içme suyu projesi ile ilimizin sorunu tamamen tarihe karışacak. Geçtiğimiz yıl Devlet Su İşleri marifetiyle isale hattı çalışmalarına başlandı. Ankara Kızılcahamam kampında Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde çalışmaların bir an önce tamamlanması için ödenek konusunda destek talep ettik. Aynı şekilde içme suyu arıtma tesisi de 28 Ocak tarihinde ihale edilecek. Bu çalışmaların tamamlanması ile barajdan arıtılmış suyu vatandaşlarımıza ulaştırmış olacağız.

İlimiz iklim koşullarından dolayı kar memleketidir. Karı kâra dönüştürmek üzere Milletvekilimiz, Valimiz ile birlikte Kurtik Kayak Merkezi projesinin hayata geçirilmesi için girişimlerimiz oldu. İnşallah bu projemizin de hayat bulması ile şehrimizin kış mevsimini de verimli bir şekilde geçirmeyi umuyoruz. Bir diğer önemsediğimiz projelerden biri de Kent Meydanıdır. 550 araçlık kapalı otoparkın yapıldığı ve üstüne vatandaşlarımızın buluşma noktası olacak meydanımızın da yüzde 70 civarlarında fiziki tamamlanması gerçekleştirildi. Bu prestijli projemizi de 2022 yılı içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN BAYDİLLİ'NİN EKİBİ SAĞLAMÖnceki Haber

BAŞKAN BAYDİLLİ'NİN EKİBİ SAĞLAM

GÖNÜLLER BAŞKAN BAYIK'TAN RAZISonraki Haber

GÖNÜLLER BAŞKAN BAYIK'TAN RAZI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar