BAŞKAN ALTAY'DAN FİLİSTİN'E DESTEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN ALTAY'DAN FİLİSTİN'E DESTEK
​​​​​​​Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Filistin El Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneineh ile görüşerek desteklerini iletti.

İsrail’in yaptığının bir insanlık suçu, bir soykırım olduğunu her platformda dile getirmeye devam ettiklerini belirten Başkan Altay, “Konya olarak süreci yakından takip ediyoruz. Hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem Dışişleri Bakanımız hem bizler bulunduğumuz hep platformda Filistinli kardeşlerimizin yanındayız, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Dualarımız sizinle” dedi. El-Halil Belediye Başkanı Sneineh de desteklerinden dolayı Başkan Altay’a ve Konyalılara teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın kardeş şehri Filistin’in El-Halil Belediye Başkanı Tayseer Abu Sneineh ile video konferans aracılığıyla görüştü.

Tayseer Abu Sneineh’ten bölgedeki son durum hakkında bilgi alan Başkan Altay, tüm Konya halkının süreci yakinen takip ettiğini, ilk günden itibaren hem meydanlarda hem sosyal medyada tepkilerini dile getirdiğini; kendilerinin de Büyükşehir Belediyesi, Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve UCLG çatısı altında tepkilerini en yüksek dilden söylemeye gayret ettiklerini ifade etti.

 

“İNSANİ YARDIM KORİDORU AÇILDIĞINDA HER TÜRLÜ EKSİĞİN GİDERİLMESİ İÇİN KONYA OLARAK HAZIRIZ”

İsrail’in yaptığının bir insanlık suçu, bir soykırım olduğunu her platformda dile getirmeye devam ettiklerini kaydeden Başkan Altay şöyle devam etti: “Toptan bir cezalandırmaya giderek insanların elektriğini, suyunu kestiklerini, masum sivilleri gözetmeden bir katliam yaptıklarını ifade ediyoruz. Bir an önce ateşkesin sağlanmasını ve insani yardım koridoru açılarak Gazze’de yaşayan insanların temel ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Özellikle öldürülen masum çocuklar ve siviller için sadece Müslümanların değil, tüm dünyanın vicdanının sorumlu olduğunu ve üzülmesi gerektiğini ifade ediyoruz. Kalıcı olarak barışın tek yolunun başkenti Kudüs olan bir Filistin Devleti kurulması gerektiğini ifade ediyoruz. Hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem Dışişleri Bakanımız hem bizler bulunduğumuz hep platformda Filistinli kardeşlerimizin yanındayız, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Allah yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle. Ayrıca insani yardım koridoru açıldığında her türlü eksiğin giderilmesiyle ilgili olarak da Konya Büyükşehir ve Konya halkı olarak hazırız.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BURSA'DA AKTAŞ GENÇLERE SESLENDİÖnceki Haber

BURSA'DA AKTAŞ GENÇLERE SESLENDİ

MALATYA'DA GERİ SAYIM BAŞLADISonraki Haber

MALATYA'DA GERİ SAYIM BAŞLADI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar