OTO GALERİ 1

BALIKESİR'DE ÜRETİCİYE DEV DESTEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BALIKESİR'DE ÜRETİCİYE DEV DESTEK
OTO GALERİ 3
​​​​​​​Yücel Yılmaz Başkanlığındaki Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nce 19 ilçede 1500 çiftçiye tohum desteği sağlanıyor.
Anket

AK Partili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Yücel Yılmaz'ın çalışmalarını yeterli buluyor musunuz?

deneme 6

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde 19 ilçede bin 500 çiftçiye; 12 bin kilogram yonca tohumu, 30 bin kilogram da silajlık mısır tohumu desteğiyle üreticilerin yem maliyetlerinin düşürülmesine katkı sağlanıyor.

Çiftçilerin kaba yem maliyetlerinin düşürülmesi, hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlamak, kırsal alanda işsizliğin azaltılması ve üretimin çeşitlendirilmesi amacıyla Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde yem bitkileri tohumu dağıtımı gerçekleştiriliyor. İl genelinde Tarım Müdürlükleri tarafından yonca ve silajlık mısır tohum talepleri toplanarak 19 ilçede bin 500 çiftçiye; 12 bin kilogram yonca tohumu, 30 bin kilogram da silajlık mısır tohumu ulaştırılacak.

PROJENİN MALİYETİ 1 MİLYON

1 milyon bedelli proje kapsamında; yüzde 75’i Tarım ve Orman Bakanlığı ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi hibesi olarak dağıtılacak tohumlarla; 3 bin dekar alana yonca, 12 bin dekar alana ise silajlık mısır ekimi yapılacak.

42 TON YEM BİTKİSİ DESTEĞİ

Karesi İlçesi kırsal Şamlı Mahallesi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Serkan Akça, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatlarıyla 2020 yılının Eylül ayında 35 ton yem bitkisi tohumu dağıttıklarını bugün ise çiftçilere il genelinde 42 ton yem bitkisi tohumunu desteğinde bulunduklarını söyledi.

PROJELERİN DEVAMI GELECEK

Dağıtılan tohumların Balıkesir’e ve çiftçilere hayırlar getirmesini temenni eden Tarım İl Müdürü Erkan Alkan, projelerde desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ederek bu tür projelerin devamının geleceğinin müjdesini verdi.

(kaynak: Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı)

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN ZORLUOĞLU BU KEZ OF'DAÖnceki Haber

BAŞKAN ZORLUOĞLU BU KEZ OF'DA

ŞANLIURFA'DA GELENEK SÜRÜYORSonraki Haber

ŞANLIURFA'DA GELENEK SÜRÜYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar