BAŞKAN ŞAHİN, KORUYUCU AİLE HİZMETİ EĞİTİM ÇALIŞTAYINA KATILDI

Büyükşehirler (Ak Belediyeler Medya Ajansı) - Ak Belediyeler Reklam Medya Tanıtım Platformu | 13.05.2024 - 13:30
 

BAŞKAN ŞAHİN, KORUYUCU AİLE HİZMETİ EĞİTİM ÇALIŞTAYINA KATILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Toplum kalkınmasında gönül elçileri projesi kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Koruyucu Aile Hizmeti Eğitim Çalıştay’ına katıldı.
  Koruyucu Aile Sistemi Güçlendirme Projesi kapsamında yapılan çalıştayda, her çocuğun sağlıklı aile ortamında yetişmeye hakkı olması sebebiyle; aile birliğinin korunması, güçlendirilmesine yönelik çalışmalar hakkında bilgiler verildi.  Çocukların sağlıklı ve güvenli bir şekilde aile ortamında yetişmelerini, kendi ayakları üzerinde duran ve topluma fayda üreten bireyler olmaları amacıyla yürütülen bu projede bu yarara ters düşen çocuklar ve sağlıklı şekilde büyümesi mümkün olamayan çocuklara korucuyu aileler desteğiyle bakılıyor. Koruyucu aile hizmetinin ana hedefi; çocukların korunmasına ve yetiştirilmesine katkı sağlayacak koruyucu aile hizmetini yürüten personellerin ve koruyucu ailelerin bilgi ve becerilerine bilimsel metotlarla geliştirmek, koruyucu aile hizmetinin eğitim stratejisine katkı sunmak. Programa Başkan Fatma Şahin’in yanı sıra Gaziantep Valisi Kemal Çeber’in eşi Neslihan Çeber ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Ayşegül Yıldırım Kara katıldı. ŞAHİN: ANNE DEDİĞİNİZ ŞEY TAM DA KORUYUCU AİLEDE ÇOCUĞUN İHTİYACI OLAN DUYGU YÖNETİMİ Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, düzenlenen çalıştaya destek ve emek veren herkese teşekkür edip zor süreçten geçilen dünyada önleyici ve koruyucu tedbirler alınması gerektiğini düşünülen bir zamana şahitlik edildiğini belirterek, “Dünya ekonomiden ekolojiye geçemedi. Sosyal adaleti ve sosyal barışı sağlayamadı. Çevresel kalkınmayı bir bütün olarak göremedi. Ortak evimiz olan gezegenimizi koruyarak kullanmadığımız için şu anda mayıs ayında olmamıza rağmen ya kar yağmıyor ya da karın altında kalıyoruz. Böyle yaşadığımız dünyada çocuklar ölüyor veya öldürülüyor. Çözüm bizim medeniyet kodlarımız nasıl tarif edersin derseniz; anne kalbi. Anne dediğiniz şey tam da koruyucu ailede çocuğun ihtiyacı olan duygu yönetimi. Başını yaslayacak bir omuzun olması. Ağladığında beraber güldüğünde beraber, sevincini, mutluluğunu beraber paylaşacağı bir yuva” diye konuştu.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Toplum kalkınmasında gönül elçileri projesi kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Koruyucu Aile Hizmeti Eğitim Çalıştay’ına katıldı.
 

Koruyucu Aile Sistemi Güçlendirme Projesi kapsamında yapılan çalıştayda, her çocuğun sağlıklı aile ortamında yetişmeye hakkı olması sebebiyle; aile birliğinin korunması, güçlendirilmesine yönelik çalışmalar hakkında bilgiler verildi. 

Çocukların sağlıklı ve güvenli bir şekilde aile ortamında yetişmelerini, kendi ayakları üzerinde duran ve topluma fayda üreten bireyler olmaları amacıyla yürütülen bu projede bu yarara ters düşen çocuklar ve sağlıklı şekilde büyümesi mümkün olamayan çocuklara korucuyu aileler desteğiyle bakılıyor.

Koruyucu aile hizmetinin ana hedefi; çocukların korunmasına ve yetiştirilmesine katkı sağlayacak koruyucu aile hizmetini yürüten personellerin ve koruyucu ailelerin bilgi ve becerilerine bilimsel metotlarla geliştirmek, koruyucu aile hizmetinin eğitim stratejisine katkı sunmak.

Programa Başkan Fatma Şahin’in yanı sıra Gaziantep Valisi Kemal Çeber’in eşi Neslihan Çeber ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Ayşegül Yıldırım Kara katıldı.

ŞAHİN: ANNE DEDİĞİNİZ ŞEY TAM DA KORUYUCU AİLEDE ÇOCUĞUN İHTİYACI OLAN DUYGU YÖNETİMİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, düzenlenen çalıştaya destek ve emek veren herkese teşekkür edip zor süreçten geçilen dünyada önleyici ve koruyucu tedbirler alınması gerektiğini düşünülen bir zamana şahitlik edildiğini belirterek, “Dünya ekonomiden ekolojiye geçemedi. Sosyal adaleti ve sosyal barışı sağlayamadı. Çevresel kalkınmayı bir bütün olarak göremedi. Ortak evimiz olan gezegenimizi koruyarak kullanmadığımız için şu anda mayıs ayında olmamıza rağmen ya kar yağmıyor ya da karın altında kalıyoruz. Böyle yaşadığımız dünyada çocuklar ölüyor veya öldürülüyor. Çözüm bizim medeniyet kodlarımız nasıl tarif edersin derseniz; anne kalbi. Anne dediğiniz şey tam da koruyucu ailede çocuğun ihtiyacı olan duygu yönetimi. Başını yaslayacak bir omuzun olması. Ağladığında beraber güldüğünde beraber, sevincini, mutluluğunu beraber paylaşacağı bir yuva” diye konuştu.

Gaziantep HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve akbelediyeler.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.